Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Litecoin Kripto Para Birimi Nedir?

'Litecoin Yardım' forumunda okutan tarafından 26 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

 1. okutan

  okutan Site Yetkilisi Admin

  44
  20
  8
  Katılım:
  19 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Webmaster
  Şehir:
  Bursa
  PM:
  Özel Mesaj


  Litecoin kripto para birimi Bitcoin'e alternatif olarak çıkartılmış olan ve MIT/X11 lisansı ile birlikte üretilmiş açık kaynak kodlu bir yazılıma sahip olan para birimi anlamına gelir. Litecoin kripto para biriminin madenciliği tek yönetim üzerinden çalışmayan ve açık kaynak kodlarının bulunması ile birlikte madenciliğin yapıldığı bir alanda hizmet verir. Lighting Network ve SegWit gibi sistemler ile uyum içerisinde çalışır.

  Litecoin Tarihi

  Google firmasının eski çalışanlarından bir tanesi olan Charlie Lee'nin bulduğu Litecoin kripto para birimi 7 Ekim 2011 tarihinde GitHub açık kaynak kodu ile birlikte satışa sunulmuştur. Litecoin para biriminin yeni blok oluşturabilme zincirinin süresini 2.5 dakikaya indirmesi, farklı algoritma sistemlerinde artışı getirmesi ve değiştirilmiş olan grafiksel ara yüzü ile birlikte Bitcoin pazarına ait başka bir dal olarak satış işlemlerine başlanmıştır.

  Litecoin ve Bitcoin Arasındaki Farklar

  Her iki kripto para biriminin borsada işlem görme durumu TL bazında çok yüksek olsa da bu para birimlerini birbirlerinden ayıran çeşitli özellikler bulunur. Litecoin kripto para biriminde blok oluşturabilme süresi 2.5 dakika iken Bitcoin üzerinde bu süre 10 dakikadır. Litecoin çalışmanın ispatı algoritması içerisinde scrypt kullanır. Bu algoritmanın Litecoin tarafından kullanılıyor olması üzerine madencilik için üretilen FPGA ve ASIC araçlarını kullanmak ve karıştırmak daha pahalı bir işlem sonucu doğurur.

  Litecoin Alımı

  Dünya üzerinde doğal yollardan çıkarılmakta olan altın, gümüş ve petrol gibi somut rezervlerin yanı sıra Litecoin, Bitcoin, Ethereum gibi soyut para birimlerinin de üretimi gerçekleşir. Bu üretimler somut rezervlere oranla satışı ve alımı da soyut ortamlar üzerinden olan para birimleri olup bu para birimlerinin satın alımı ve satışını gerçekleştirmek için kurulmuş olan sitelerin tercih edilmesi gerekir.

  Litecoin para birimini satın almak için Türkiye üzerinden güvenilir bir şekilde alım ve satım işlemini yapan sitelerin araştırılması ve bu siteler üzerinden işlemin yapılması gerekir. Alım işlemi Litecoin TL bazında çevrildiği zaman alınacak dönemdeki TL tutarı kadarının siteye yatırılması ve karşılığında da Litecoin parasının alınması esasına dayanır.
   


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş