Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Maaşlar Bitcoin ile Verilecek

'BitCoin Haberleri' forumunda Webber tarafından 2 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

Etiketler:
 1. Webber

  Webber Teknoloji Yazarı Editör

  58
  63
  18
  Katılım:
  27 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Tekirdağ
  PM:
  Özel Mesaj


  Değerinde ani yükselme ve düşüşler yaşan kripto paraların takipçileri her geçen gün daha çok artıyor yeni birimler, yeni yatırımların ardı arkası gelmiyor. Büyük ekonomistler kripto paranın geleceği konusunda tartışmalarına devam ederken Dünya teknoloji devlerinden Japonya’da, GMO Grup isimli internet firması çalışanlarının maaşını Bitcoin ile ödeyeceğini açıkladı.

  [​IMG]

  GMO Grup, 4 binden fazla çalışana iş olanağı sağlıyor ve yeni yıldan itibaren çalışanlarına Bitcoin ile maaş verebileceğini açıkladı. Çalışanlarına maaşlarını Bitcoin ile ödemeyi sunan şirket günümüz internet sektörüne olan ilgiyi vurguladı ve örnek bir adım atmış oldu. Çalışanlar maaşı miktarı kadar Bitcoin alacak ve eğer önceden satmak istediğini beyan ederse anında satışını yapabilecekler. Dileyen çalışanlar ise Bitcoin’i hesaplarında tutarak istediği zaman satışını gerçekleştirebilecek. Şirket çalışanları bu sayede kolay bir şekilde Bitcoin yatırımı yapabilecek, ayrıca aldığı maaştan daha fazla bir rakama ulaşma şansına sahip olacak, tabi durum tersi yönde de ilerleyebilir. Çalışanlar bu riski kendi yönetmesi gerekiyor. Çalışanların bir kısmı bu yüzden maaşların BTC şeklinde verilmesini kumar olarak nitelendiriyor; çünkü aldığı para bir anda değer kaybedebilir. INSEAD Profesörü Massimo Massa: “Maaşlar eğer BTC şeklinde verilebiliyorsa, piyango bileti şeklinde de verilebilir.” şeklinde bir çıkış yaptı, ayrıca BTC’nin fiziksel bir değerinin olmadığını ve günlük hayatta kullanılmadığını belirten Massa, GMO Grup’u bu şekilde uyardı.

  Birçok ekonomist “Bitcoin çok büyük değer mi kaybedecek yoksa çok daha büyük bir değere mi ulaşacak ?” şeklinde tartışmaya devam ediyor. Bu yüzden birçok çalışan maaşını Bitcoin şeklinde almak konusunda kararsız. Bu sene Dünya genelinde 30 milyon doların üzerinde maaşın Bitcoin’e çevrildiğini de belirtmek gerekli. Diğer detaylara gelecek olursak maaşların kripto paralar ile ödenmesi vergilendirmeyi engelleyemiyor ve çalışanlardan gelir vergisi alınıyor. Şirket, mining ve kripto para alım-satış gibi alanlarda faaliyet gösterdiği için Bitcoin ile ödeme yapmak şirket sahipleri için de avantaj haline geliyor.

  Bitcoin’in değer kazanmasıyla beraber maaşların kripto parayla verilebileceğini öngören Bitwage bu yıl birçok kullanıcı edindi ve çalışanların maaşlarını bitcoin cinsinden almak için başvuran çok fazla kişi olduğu belirtildi.
   
  okutan bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş