Mehmet Aydın’ın Arjantin’de Çekilmiş Son Resmi Ortaya Çıktı

'Türkiye Gündemi' forumunda Ersin tarafından 7 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

 1. Ersin

  Ersin Editör

  15,430
  8
  8
  Katılım:
  9 Mart 2018
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Editör
  Şehir:
  Konya
  PM:
  Özel Mesaj


  1.jpg

  Son zamanlarda ülke gündeminden düşmek bilmeyen Çiftlik Bank olayında, soruşturmaların İstanbul’dan yürütülmesine karar verildi. Türkiye’nin her tarafından gelen dosyalar İstanbul’da toplanmaya başladı. 24 Nisan tarihinden bugüne kadar, 1700 tane Çiftlik Bank dosyası İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na ulaştı. Dahası birçok yeni dosyanın da geleceği tahmin ediliyor.
  Mehmet Aydın’ın ortadan kaybolmasının ardından Arjantin’de çekildiği iddia edilen fotoğraflar ortaya çıktı. Bugüne kadar olan görüntüsünün yanı sıra bakımlı hali ve fönlü saçları ile eski halinden eser yok. Ancak hala Mehmet Aydın’ın nerede olduğuna dair hiçbir iz bulunmuyor.


  1700 Adet Dosya Birleşti
  İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, 24 Nisan tarihinde 80 ilde bulunan Başsavcılıklara bir yazı gönderdi. Bu yazıda Çiftlik Bank soruşturmasının merkezinin İstanbul olduğunu bildirdi. Ayrıca bundan sonra tüm soruşturmaların İstanbul’dan yürütüleceğini belirtti. İl ve ilçelerdeki savcılıklara ellerinde Çiftlik Bank soruşturması dahilinde olan belgeleri buraya göndermeleri istedi. Dahası yazıda sistem üzerinden toplanmış olan paraların 511 milyon TL değil, 1 milyar 139 milyon 972 bin TL olduğunu söyledi. 132 bin 222 kişinin bu sisteme para gönderdiği tespit edildi.
  Yazının başsavcılıklara ulaşmasının ardından dosyalar İstanbul’a akın akın gelmeye başlamıştır. Son yapılan operasyonda 8 kişi daha gözaltına alındı. Binlerce dosya İstanbul’da ki soruşturma kapsamı ile birleştirilecek. Şimdiye kadar 1700 dosya UYAP üstünden İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na geldi.
   


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş