Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Mining Reklamları Nasıl Engellenir ?

'Madencilik' forumunda Webber tarafından 18 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

 1. Webber

  Webber Teknoloji Yazarı Editör

  58
  63
  18
  Katılım:
  27 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Tekirdağ
  PM:
  Özel Mesaj


  Mining Reklamları Nasıl Engellenir ?

  Son zamanlarda trend olan ve yüzlerce sitede yerini alan JavaScript reklamlar, siteye giren kullanıcıların bilgisayarlarının işlemcisini kullanarak mining yapıyor. Bazı sitelerde bu eklentiler mining için sizden izin alırken bazı siteler sizden izin almadan işlemci gücünüzü kullanabilir. Bu durumun önüne geçebilmek için önlemler alabilir ve bilgisayarınızın izinsiz kullanılmasını önleyebilirsiniz.

  [​IMG]

  Kripto para birimleri artık webmasterlar için bir gelir kaynağı oldu. Özellikle bu işten düşük ücret alan veya illegal site yöneten kişiler arasında popüler olan bu reklam türü sayesinde küçük kazanç sağlayan kişiler al –sat yaparak gelirini yükseltebiliyor. Bunu engellemek için tarayıcınıza ücretsiz olarak No Coin ,Anti Miner ,minerBlock gibi eklentileri kurabilirsiniz. Bu eklentilerin, girdiğiniz sitede mining reklamı olduğunu saptaması durumunda sitede mining amaçlı kullanılan JavaScript kodlarını engelleyerek bilgisayarınızın işlemcisinin kullanılmasını engelliyor. Veritabanındaki komut dosyaları ve kara liste bilgisiyle sitedeki kodları karşılaştırarak eşleşen kodları durdurma mantığıyla çalışan eklentileri tarayıcınızın web mağazasından kolay bir şekilde kurabilirsiniz. Manuel olarak ise eğer güvenmediğiniz siteler varsa tarayıcınızın ayarlar kısmından JavaScript’i belirli siteler için devre dışı bırakabilirsiniz. Bunun dışında anti-virüs şirketleri bu yeni reklam türü için çalışmalara başladı. Yakın zamanda çoğu anti-virüste, anti-mining eklentisi bulunacağı düşünülüyor.

  Mining reklamları bilgisayarınıza zarar vermese bile izinsiz olarak bilgisayarınızın kullanılması doğru bir davranış değildir. Ayrıca bu reklamlar bilgisayarınızın ısınmasına, hızlı pil harcamasına ve elektrik faturanızın daha kabarık gelmesine sebep olacaktır. Bu durumu engellemek istiyorsanız yazıdaki yöntemleri kullanabilir ve bilgisayarınızın isteminiz dışında kullanılmasını engelleyebilirsiniz.
   
  okutan bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş