Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Morgan Stanley'in BTC Raporu

'BitCoin Haberleri' forumunda Webber tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

 1. Webber

  Webber Teknoloji Yazarı Editör

  58
  63
  18
  Katılım:
  27 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Tekirdağ
  PM:
  Özel Mesaj


  MORGAN STANLEY’İN BİTCOİN RAPORU

  Bu hafta 14.500 dolar civarına kadar gerileyen bitcoin’in değeri hakkında Morgan Stanley adındaki ün sahibi finans firmasından yorum geldi. Morgan Stanley’in raporuna göre bitcoin olması gereken değerin çok fazla üstünde.

  Başında James Faucette’nin de bulunduğu finansal araştırma grubu Bitcoin’in gerçek değeri hakkında görüşlerini paylaştı. Bu araştırma grubu Bitcoin’in çok fazla ödeme noktasında kullanılmadığını bu yüzden insanların bu denli yatırım yapmasının tehlikeli olduğunu savundu. Morgan Stanley firmasının çalışanlarına göre bu durum Bitcoin’in değersizleşmesine neden oluyor. Bu yüzden Bitcoin’in çok daha ucuz olması gerektiğini savunuyorlar.Büyük mağazalar ödeme yöntemi olarak kabul etmiyor, eğer hiç kimse ödeme yöntemi olarak kabul etmezse bu durumda bitcoin’in hiçbir değeri ve anlamı kalmayacağını belirten finansal araştırma grubu bu yüzden Bitcoin’in tehlikeli bir yatırım olduğunu düşündürüyor.

  Bitcoin 256.101.829.806 dolar market hacmine ulaşmasına rağmen çoğu büyük e-ticaret sitesinde kullanılmadığı raporda belirtildi. Morgan Stanley Bitcoin’in değerinin sıfır olduğunu belirtti ve bunu Bitcoin’in para birimi olarak değerlendirilemeyeceğine bağladı. Bunun nedeni ise btc’nin herhangi bir para birimi gibi faiz kazanmaması. Yatırım şekli altın gibi düşünülebilir ama bu şekilde düşünüldüğünde altını kolay bir şekilde alıp - satarak günlük hayatta kolay bir şekilde kullanılabilir şeklinde açıklamalar barındıran raporda diğer detaylara göz atacak olursak: Bitcoin’in tahmini olarak 300 milyon dolar kadar günlük alım hacminin bulunmadığı ,bir ödeme ağı olmasına rağmen kısıtlı ödeme olanağına sahip olup çoğu büyük sitede ve günlük hayatta kullanılamıyor oluşu, Bitcoin’in son bir ay içerisinde ortalama günlük hacminin 3 milyar dolar civarındayken, yasal olarak borsa hacminin 5.4 Trilyon dolar olması nedeniyle Bitcoin’in değerinin etkisine göre çok az olduğundan bahsedildi.

  Bir ödeme yöntemi günlük hayatta kullanılmazsa bir değere sahip olmaz. Eğer piyasası sadece kendi içinde al-sat şeklinde olursa ve büyük ticaret platformlarıyla anlaşma sağlanmazsa Bitcoin’in daha fazla değer kaybedeceği düşünülüyor.Bunun dışında birçok ülkede kart ve ATM çalışmaları yapılıyor ve bankacılıkta kripto para devrine geçileceği söyleniyor. Durum böyle olursa Bitcoin değerlenecek ve Morgan Stanley yanılmış olacak.Gelişmeleri hep birlikte takip edip sonuçları göreceğiz.
   
  sedat ve okutan bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş