Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

NEM (XEM) Hakkında Genel Bilgiler

'NEM' forumunda Webber tarafından 20 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

 1. Webber

  Webber Teknoloji Yazarı Editör

  58
  63
  18
  Katılım:
  27 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Tekirdağ
  PM:
  Özel Mesaj


  [​IMG]
  NEM (XEM) HAKKINDA GENEL BİLGİLER


  NEM, 2015 yılında piyasaya sürülen blockchain tabanlı kripto paradır. NEM’i diğer coinlerden ayıran en önemli özelliği özgün kaynak koduna sahip olmasıdır. 2015’ten 19.01.2018 tarihine kadar 3.7 milyar dolardan fazla pazar değeri olan NEM, merkezi olmayan bir kripto para birimidir.

  POW (Proof of Work) veya POS (Proof of Stake) algoritmaları yerine Proof of Importance (POI) algoritmasıyla çalışan NEM Coin blockchain pazarına yeni bir özellikle giriş yapmış oldu. Bu algoritma sayesinde kazılan bloklar hasat yapan kişilere adil bir şekilde dağıtılıyor. Bu sayede ayrımcılığın önüne geçiliyor ve herkes hak ettiği kadar coini cüzdanına aktarmış oluyor. Hasat yapabilmeniz için hesabınızda en az 10.000 XEM olması gerekiyor. Hasat sistemi sayesinde diğer coinlerdeki mining sistemine göre daha az enerji kullanarak coin üretebilirsiniz. Blok üretiminin bir dakika gibi kısa bir süre olduğu NEM Coin’de Hex ,şifreli ve şifresiz olmak üzere üç farklı şekilde mesajlaşabilirsiniz. Para aktarma komisyonunun düşük ve hızlı olduğu NEM Coin kullanarak rahatlıkla para alışverişi yapabilirsiniz.

  [​IMG]


  19.01.2018 tarihinde 1.09 dolar değerinde olan NEM, güvenlik konusunda oldukça sıkı denetimlere sahip, bu sayede cüzdanınızda içiniz rahat bir şekilde yüklü miktarda kripto para bulundurabilirsiniz. Ayrıca cüzdan uygulamasını sadece bilgisayar platformunda değil iOS ve Android cihazlarınızda da kullanabilirsiniz. NEM (XEM) ‘in cüzdan uygulamasına Play Store ve iTunes’da NEM Wallet yazarak ulaşabilirsiniz. Windows/ Mac/ Linux için ise NEM’in resmi sitesinden “Downloads” sekmesine girerek Nano Wallet’ı indirebilir ve cüzdan hesabına sahip olabilirsiniz.
   
  okutan bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş