Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

neXpara - Yerli Kripto Para

'Diğer Alt Coinler' forumunda Webber tarafından 1 Mart 2018 tarihinde açılan konu

 1. Webber

  Webber Teknoloji Yazarı Editör

  58
  63
  18
  Katılım:
  27 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Tekirdağ
  PM:
  Özel Mesaj


  neXpara – Yerli Kripto Para

  Türk yazılımcılar tarafından geliştirilen Türkiye’nin yerli kripto parası neXpara 1 Mart – 31 Mart 2018 tarihleri arasında halka arz edilecek. Türkiye’nin nüfüsunu temsilen 80 milyon adet dağıtılacak olan kripto para hakkında detayları aktaracağız.

  Yabancı kripto paralara alternatif olma amacıyla üretilen milli kripto para birimimiz neXpara, Türkiye’nin de, diğer ülkeler gibi büyüyen kripto para pazarının farkında olduğunu ve bu alanda çalışmalar yaptığını gösterdi. Yurt dışına kripto para alım –satımı üzerinden yüksek miktarda Türk Lirası çıkışı olduğunu belirten neXpara yöneticileri bunun önüne geçmek istediklerini ve bu yüzden milli bir sanal para birimi ortaya attıklarını belirtti. Çıkışından sonra gerekli izinlerin alınıp neXpara’ya özel ödeme sistemi üretilmesi de söz konusu gibi gözüküyor.

  [​IMG]

  Sadece Türkiye’de değil Dünya genelinde önemli bir kripto para birimi yaratma hedefiyle yola çıkan neXpara, Haziran 2018’de uluslararası kripto para borsasında yerini alacak. Yerli kripto para birimi, merkezi olmayan yapısı, açık kaynak kodu, Ethereum altyapısı, düşük işlem ücreti, özel atm kartıyla takdirleri toplamayı başardı. Tanıtım aşamasında 1 Nex 1 TL’ye alınabilecek. Piyasaya sürüldükten sonra Bankacılık Denetleme Kuruluna başvuru yapacak olan sanal para birimi, eş zamanlı olarak ATM kartı çıkaracak ve bu sayede günlük hayatta bu kripto para biriminin kullanımını sağlayacak.

  Bugün satışına başlanılan Nex’in orijinal websitesine girerek EFT/ Havale yoluyla milli kripto paranızı edinebilirsiniz. Bunun yanında Nex ekibi ve yol haritasının da yayınlandığı siteye bakıldığında olumlu bir ilk izlenim veren milli kripto paramızın yabancı borsalarda üst noktaları görmesini diliyoruz.
   
  okutan bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş