Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Nihat Zeybekçi Milli Kripto Para Fikrini Değerlendirdi

'Kripto Paralar Genel' forumunda Webber tarafından 10 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

 1. Webber

  Webber Teknoloji Yazarı Editör

  58
  63
  18
  Katılım:
  27 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Tekirdağ
  PM:
  Özel Mesaj


  Nihat Zeybekçi Milli Kripto Para Fikrini Değerlendirdi

  Ekonomi bakanı Nihat Zeybekçi, Türkiye’nin kendi kripto parasını üretmesini, blockchain teknolojisini ve kripto para piyasasındaki değişimleri değerlendirdi. Milli kripto para fikrine olumlu bakmadığını belirten Zeybekçi, bunun nedeninin kripto para piyasasındaki belirsizlik ve ani değişimler olduğunu belirtti.

  [​IMG]

  Ekonomi bakanı, her ülkenin kendi kripto para çıkarma çabasının yanlış olduğunu ve ülkelerin rezerv paraya ihtiyacı olduğunu belirtti. Blockchain teknolojisini destekleyen, bilgi güvenliği, bilgi saklama,veri işleme gibi özelliklerini takdir eden Zeybekçi, bunu değerli bir şey üretmek için kullanmaya ihtiyaç olmadığını belirtti. Dünya’nın alternatif bir rezerv arayışı olduğunu, bu yüzden kripto para piyasasının büyüdüğünü söyleyen Zeybekçi, Bitcoin’i işaret ederek 20 bin dolar civarından 8 bin dolara düşüşünü ve piyasadaki dalgalanmayı eleştirdi.

  Kripto paralar hakkında görüşlerini bu şekilde belirten Zeybekçi’nin konuşmasından anlaşılacağı üzere blockchain teknolojisinin desteklendiğini fakat Türkiye’nin milli kripto para konusuna sıcak bakmadığını görüyoruz. Kripto para dünyasında daha çok negatiflikler olacağına inandığını belirten ekonomi bakanı en azından şimdilik Türkiye’de milli bir kripto para çıkarma fikrinin olmadığını gösterdi.
   
  sedat ve okutan bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş