Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

NOVOGRATZ-BTC FİYATI 25.000 DOLARA ULAŞABİLİR

'BitCoin Haberleri' forumunda Webber tarafından 28 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

 1. Webber

  Webber Teknoloji Yazarı Editör

  58
  63
  18
  Katılım:
  27 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Tekirdağ
  PM:
  Özel Mesaj


  BİTCOİN FİYATI 25.000 DOLARA ULAŞABİLİR

  Bitcoin’in yıllar içindeki değişimi ve ulaştığı değerden sonra artık birçok kişi bu teknolojiden haberdar oldu. Büyük devletler de blockchain ve kripto para teknolojilerinde çalışmalara başladı. Galaxy Yatırım Şirketi CEO’su Michael Novogratz Bitcoin teknolojilerini kullanmak isteyen ülkelerin işinin zor olduğunu söyledi.

  Novogratz kripto paralara yatırım yapmak için 500 milyon dolarlık bir havuz oluşturuyor. Bitcoin’in özgür bir kaynak olduğunu belirten Novogratz CNBC’de yaptığı açıklamada ülkelerin Bitcoin’i durdurmasının mümkün olmadığını belirtti. Bitcoin için çoğu kişinin yatıranları kötü etkileyeceğini, zarar ettireceğini, aniden piyasadan çekilerek arkasında mağdur insanlar bırakacağını, Bitcoin’in bir balon olduğunu söyleyen kişilere ekranlardan şöyle yanıt verdi : “Bitcoin’de bir baloncuk oluşabilir ancak bitcoin’in kendisi bir baloncuk değildir.”

  Geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in rekor kırmasına değinen Novogratz, bitcoin’in 25.000 dolara çıkabileceğini söyledi,ayrıca hükümete seslenerek bu alandaki çalışmaları şaşkınla takip ettiğini belirtti. Novogratz, bitcoin’in küreselliğine dikkat çekti. Bitcoin’in şuanda ciddi rakamlara ulaşmasının tesadüf olmadığını, ülkelerde açılan kripto para borsalarının ve fonlarını işaret etti. Araştırma firmaları son zamanda Bitcoin ile ciddi anlamda ilgileniyor. Birçok şirket artık Bitcoin yatırımı için milyonlarca dolarlık fonlar hazırlıyor fakat bazı şirketler Bitcoin’e yatırım yapmanın mantıksız ve tehlikeli olduğunu savunuyor. Novogratz, bunlara karşılık blockchain teknolojileri kullanarak yeni kullanım alanlarının açılacağını ve BTC’nin daha fazla değerleneceğini öne sürdü. Yakın zamanda bankaların güvenli para transferi için çalışmalar başlattığı , blockchain teknolojisiyle çalışan telefon üretildiği gibi haberler söz konusu. Bitcoin’in bir baloncuk olduğuna inanmadığını ve kendisi için büyük bir yatırım kaynağı olduğunu düşünen Novogratz, gelecekte ortak otomobil kullanımı gibi alanlarda kripto para teknolojisinin kullanılacağını savunuyor. Bitcoin’i “.com” alan adına benzeterek .com’un ilk çıktığı zamanlarda çoğu kişinin baloncuk olarak tabir ettiğini büyük siteler açıldığında patlayacağı düşünüldüğünü ama günümüzde milyonlarca liralık bir sektör haline geldiğinden bahsetti. İnternetin gerçek bir sektör olduğunu, baloncuk olmadığını ve Bitcoin’in de böyle olduğuna inandığını açıkladı.

  Şimdilerde Forest Invest isimli şirkette Bitcoin için 500 milyon dolarlık bir fon yaratarak bir Bitcoin yatırımcısı olmayı düşündüğünü açıklayarak fikirlerinin arkasında olduğunu belirtti.
   
  sedat bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş