Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Online Chat Uygulaması Dijital Para Basacak

'Kripto Paralar Genel' forumunda Ersin tarafından 31 Mart 2018 tarihinde açılan konu

 1. Ersin

  Ersin Editör

  30
  25
  8
  Katılım:
  9 Mart 2018
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Editör
  Şehir:
  Konya
  PM:
  Özel Mesaj


  4.png

  Rus yazılımcılar tarafından geliştirilmekte olan online mesajlaşma uygulaması Telegram, Gram isimli dijital paranın halka arzı için işlemleri hızlandırdı. Telegram, WatsApp gibi şifrelenmiş online mesaj hizmeti sağlıyor ve kendi kripto parasını üretmeye hazırlanıyor. Şirket şubat ayında bu konuyla ilgili olarak 850 milyon dolarlık sermaye topladı. Mart ayında da toplam 94 yatırımcıdan 850 milyon dolar almıştır. Merkezi İngiliz Virgin Adaları olan şirketin, gelecek zamanda bir yatırım toplama dönemine daha girmesi bekleniyor.

  Sanal para yatırımcısı Gennady Zhilyaev, yaptığı bir açıklamasında; Bitcoin’in düşmeye başladığı bir zamanda yatırımcıların sanal paralara karşı hassas davrandıkları ve hedeflenen sermayeyi yükseltebilmek için Telegram’ın başarısıdır. Rusya’nın en çok tercih edilen sosyal medya ağları arasında olan Vkontakte (VK) ve Telegram’ın kurucusu olan Pavel Durov, sanal paranın halka arz edilmesinin ardından kazanılan tutarı, Telegram Open Network Blockchain teknolojisini kullanacak.

  Gram ismini alması düşünülen sanal paranın kullanmış olduğu bu teknoloji, Ethereum ile Bitcoin’in Blockchain’inden çok daha hızlı işlem yapması bekleniyor. Dahası ödeme sistemleri Mastercard ve Visa ile rekabet edebilecek durumda olacak. Telegram kendi parasını basacağını duyurmasının sonrasında sosyal iletişim liderinin aylık tahmini olarak 200 milyonu geçti. Telegram hergün 700 bin üye alıyor ve Rusya Federal Güvenlik Servisinin bazı yazışmalara ulaşmak istemesini reddetti. Daha sonra kapatılma tehdidi ile karşı karşıya kaldı ve Telegram’ın yazılımcısı Surov da VK’dan alınmasından sonra 2014 yılında iltica etti.
   
  okutan bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş