Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Ripple Büyüyüşünü Sürdürüyor

'Ripple Haberleri' forumunda Webber tarafından 1 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

Etiketler:
 1. Webber

  Webber Teknoloji Yazarı Editör

  58
  63
  18
  Katılım:
  27 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Tekirdağ
  PM:
  Özel Mesaj


  RİPPLE BÜYÜYÜŞÜNÜ SÜRDÜRÜYOR

  Güney Kore’nin piyasaları altüst etmesinden sonra piyasadaki dalgalanma Ripple’ın kripto para konusundaki iddiasının ne kadar güçlü olduğunu tekrardan gösterdi Bitcoin Cash ve Etherum’u arkasına alarak en büyük 3. kripto para olan Ripple son zamanlardaki yükselişiyle yatırımcılarının yüzünü güldürmeye devam ediyor.

  2012 yılında piyasaya giriş yapan Ripple, geçen 5 senenin ardından 9 milyar doların üzerine çıkmış durumda. Ayrıca Ripple internet ve mobil bankacılık konusunda kullanılmayı planlanıyor ve birçok banka Ripple ile anlaşmış durumda. Geliştiricisi Ripple Labs olan sanal para birimi Bitcoin ve Litecoin tipi ödeme seçeneğine de sahip.

  Kore’nin Bitcoin ve sanal para birimleriyle ilgili yaptığı açıklama ve kripto para birimlerinin önüne geçme çalışmaları sonrasında çoğu sanal parada büyük fiyat düşüşleri yaşandı. Bu duruma rağmen Ripple 24 saatte %11 değer kazanarak büyüyüşünü ve bu alandaki istikrarını sürdürdü. Bitcoin Cash’in düşüşüyle beraber Ripple sıralama yükselerek en büyük 3. Kripto para birimi olmayı başardı.

  Aralık ayında büyük değer kazanarak yatırımcısını sevindiren Ripple, 1.46 dolarlık değere sahip olarak rekor kırdı ve piyasa değeri 56 milyar dolara ulaştı. Ripple gönderim hızı ve banka sistemlerine uygun blockchain teknolojisiyle dikkat çekiyor. Etherum, Bitcoin, Bitcoin Cash, Dash gibi kripto para birimlerinden daha hızlı işlem yeteneğiyle bankalar Ripple’ı internet bankacalığı ve mobil bankacılık alanında kullanmayı planlıyor. Ripple’ın bu denli yükselişin nedeninin bu teknoloji sayesinde olduğu düşünülüyor; çünkü Tokyo menşeili finans şirketi SBI Holdings ve SBI Ripple Asia’nın Japonya’da kredi kartı hizmeti veren bazı bankalara blockchain tabanlı bir ağ kurmasıyla beraber Ripple hızla değer kazandı.

  Bir yıl içerisinde yüzde 20000 artış yakalayan Ripple, yatırımcıların odağı haline gelmiş durumda ve değerinin daha fazla artacağı düşünülüyor. Ülkemizde de Akbank’ın Ripple altyapısıyla işlem yapılacağı açıklanırken Ripple’ın birçok bankayla çalışıyor oluşu ve Ripple altyapısı kullanmak isteyen bankaların bulunması kripto para biriminin daha çok değer kazanacağını düşündürüyor. 2018 yılında Ripple’ın daha yüksek değere ulaşacağını düşünüyor ve yatırım yapacak forum üyelerimize şimdiden iyi yatırımlar diliyorum.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 1 Ocak 2018
  okutan bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş