Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Ripple Kripto Para Birimi Nedir?

'Ripple Yardım' forumunda okutan tarafından 26 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

 1. okutan

  okutan Site Yetkilisi Admin

  44
  20
  8
  Katılım:
  19 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Webmaster
  Şehir:
  Bursa
  PM:
  Özel Mesaj


  500 milyon dolar işlem hacmi ile gelecek vaat eden kriptolu para birimlerinden biri olarak kabul edilen Ripple; düşük satın alma bedellerinden ötürü, yatırım amaçlı kullanılabiliyor. Online ödeme, borsa ve para transfer alt başlıklarında da incelenebilen Ripple kripto para biriminde; hesap sahibi olan kullanıcılar, bakiye üst limiti sınırı ile karşılaşmıyor. 1 dolar seviyelerinde seyreden değeri ile düşük riskli yatırım imkânı sunan Ripple para biriminde; CPU kullanımı olmaması ve bloklar arası işlem süresinin kısa olması, hesap sahiplerine sınırsız kazanç elde etme fırsatı sunuyor.

  Ripple Kripto Para Birimine Nasıl Sahip Olunur? Aracı kurumlar ile hesap sahibi olma imkanın bulunmadığı Ripple sanal para biriminde; hesap açma işlemleri, sadece resmi internet sitesi üzerinden başlatılabiliyor. Hesap açma işlemlerinin, ücretsiz olarak sonuçlandırıldığı Ripple hesaplarında; her kullanıcının, tek bir hesaba sahip olmasına müsaade ediliyor. Hesaplarını açtıktan sonra, kullanım alanlarını belirleyen hesap sahipleri ise; bakiyelerinde bulunan tutarları, ihtiyaçlarına yönelik kullanabiliyor.

  Ripple Kripto Para Birimi ile Yatırım

  Vadeli hesap, yatırım fonları ve uzun vadeli yatırım seçeneklerini tercih etmeyen yatırımcılar için önemli bir alternatif olan Ripple kripto para biriminde; satın alma işlemlerinden sonra, hesap sahiplerinin sadece günlük değerleri takip etmeleri gerekiyor. Diğer para birimleri karşısındaki dalgalanmalara göre değer artışı yakalayan hesap sahiplerinin, anlık olarak kazanç elde etmesine olanak sağlayan Ripple para biriminde; kazanç istatistiğinin, Ripple dışındaki para birimlerine göre belirlenmesi gerekiyor.

  Ripple Kripto Para Birimi ile Online Ödeme

  Alışveriş siteleri ve bahis siteleri başta olmak üzere, online ödeme imkanı sunulan tüm platformlarda kullanılabilen Ripple para biriminde; hesap sahipleri için, küsuratlı ya da tam sayı bakiye şartı aranmıyor. Bakiye sıfırlandıktan sonra, kredi kartı ya da vadesiz hesaplar ile satın alma işlemi gerçekleştirilebilen Ripple para biriminde; komisyonsuz alım ve satım işlemleri, müşteri portföyünün artmasına neden olabiliyor.

  Ripple Kripto Para Birimi ile Borsa

  Kriptolu para birimlerine özel borsalarda işlem gören Ripple para biriminde; hesap sahipleri, yatırımları hisse senetleri alarak değerlendirebiliyor. Yüksek risk içeren Ripple borsalarında; referans değerleri arasındaki maksimum artış, hesap sahiplerine kısa vadede yüksek kazanç elde etme olanağı sağlıyor.

  Ripple Kripto Para Birimi ile Para Transferi

  Havale yöntemi ile benzerlik gösteren Ripple kripto para birimi transfer işlemlerinde; alıcı ve gönderici taraflarının, Ripple hesabına sahip olması şartı aranıyor. Direkt yatırım fırsatı sunulan bu işlemlerde; taraflardan birinin Ripple hesabına sahip olmaması durumunda, transfer işlemi gerçekleştirilemiyor.
   


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş