Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Ripple nasıl çalışıyor?

'Ripple Yardım' forumunda okutan tarafından 28 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

 1. okutan

  okutan Site Yetkilisi Admin

  44
  20
  8
  Katılım:
  19 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Webmaster
  Şehir:
  Bursa
  PM:
  Özel Mesaj


  Bir şirket bazında faaliyette bulunan Ripple, blok zincirleri üzerinden 100 milyar XRP tokenleriyle çalışmaktadır. Yani ripple girişimcileri ilk başta 100 milyar XRP üretim yapıp, bunun piyasada kalmasını istemişlerdir.

  Bu ağda ödeme yapılırken, yapılan her işlem ve transfer olaylarında belli miktarlarda XRP kesintisi yapılıyor. Bu kesintiler diğer kripto para birimlerine göre oldukça düşük bir miktar. Buda Rippleyi diğer kripto paralara karşı daha avantajlı kılıyor.

  Blok zincir tabanı ile çalışmakta olan Ripple, ED25519 ve ECDSA algoritmasına sahip. Algoritmalar bankacılık ve e-bilet sistemleri üzerinde kullanılabilen güçlü şifreleme yöntemlerindendir. Bu ise insanların güvenini kazanıyor. Güçlü şifreleme yöntemleri ile diğer kripto paralarına göre daha güvenlidir.

  Transfer işleminde kullanılmakta olan XRP'ler, transfer sonrası sistemden siliniyor. Bundan dolayıda dolaşımdaki XRP TOKEN sayıları azalıyor. Azaldığı zaman daha da çok değerleniyor. İnsanların Rippleye yönelmesinin en büyük sebeplerinden birisi transfer ücretlerinin düşük olmasıdır. İşlem başına 0,0011 dolar işlem ücreti kesiliyor. Bitcoin ile yapılan transfer işlemlerde ise 0,015 BTC kesiliyor. 300 kat daha ucuz bir transfer imkanı ortaya çıkıyor. Buda insanları cezbetmekte.

  Ripple ile yapılan işlemler 5-10 saniyede karşı hesaba aktarılıyor. Bitcoinde ise yapılan işlemler en az 1 saat sürüyor. Ripple Bitcoine göre daha avantajlı olduğunu bir kere daha ispatlıyor.

  Transfer ağı bu şekilde gelecekte de çalışmaya devam ederse para gönderim işlerinde en avantajlı ağlardan biri olacağı kesin. Hem kısa sürede hem düşük kesinti ile transfer yaapmanın bankalar ve iş sahipleri tarafından ilgi odağı olacağıda bir kesindir.
   
  sedat bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş