Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Rusya, Dijital Paraları Yasallaştırıyor

'Kripto Paralar Genel' forumunda Ersin tarafından 21 Mart 2018 tarihinde açılan konu

 1. Ersin

  Ersin Editör

  30
  25
  8
  Katılım:
  9 Mart 2018
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Editör
  Şehir:
  Konya
  PM:
  Özel Mesaj


  2.png

  Rusya Federasyonu, dijital para birimlerinin ve ICO’ların düzenlenmesini sağlayacak yasayı çıkartmak artık daha kararlı…

  Rus Haber Ajansı RIA’nın yaptığı haberde, Rusya Maliye Bakanı Yardımcısı Alexei Moiseev, Rusya Merkez Bankası ile birlikte aralarında dijital para birimleriyle alakalı faaliyetleri düzenleme konusunda fikir birliğine vardıklarını belirtti. Bu konuyla alakalı olarak çıkarılacak yasa tasarısı içinde aralarındaki yetki anlaşmazlığı sorununu da çözdüklerini söyledi.


  2 Kurum Arasında Anlaşma Sağlandı

  Daha öncesinden söylenildiği gibi Rusya Maliye Bakanlığı, kanunlarca düzenlenen bir ortamda dijital para birimlerinin ticaretinin yapılmasına imkân tanıyan, ayrıca ICO organizasyonlarını da kapsayan bir yasa tasarısı hazırlamıştı. Fakat yasada ICO’da satışı sağlanan token’lerin, Rus para birimi Ruble ve diğer varlıklar ile değiştirilmesine müsaade edilip edilmemesi hususunda fikir ayrılıkları yaşanmıştı. Şimdi ise bu iki hükümet kuruluşu (Maliye Bakanlığı ve Merkez Bankası), Alexei Moiseev’in görüşü üzerinde anlaşma sağladı.

  Rus Haber Ajansı RIA, haberin devamında ise Rusya Merkez Bankası yatırımcıların paraları ile ICO’da satışa çıkarılan token’leri takas edilmesine müsaade etme şıkkını da değerlendireceklerini açıkladı. Bununla beraber RIA’nın haberinde ‘’şüpheli’’ ve gizli yapılan işlemlerden korunabilmek için dijital paradan dijital paraya yapılan ticaretlere asla müsaade etmeyeceklerini belirtti.

  Rusya’nın çıkartmayı planladığı dijital para birimleri ile alakalı olan yasa tasarısının, yaz ayında yürürlüğe sokulması öngörülüyor. Kripto para piyasası, yasa yürürlüğe girdikten sonra nasıl bir tepki vereceği merak ediliyor.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 21 Mart 2018
  okutan bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş