Savaş Çanları Çalıyor! ABD Uçak Gemisi Yola Çıktı

'Dünya Gündemi' forumunda Ersin tarafından 12 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

 1. Ersin

  Ersin Editör

  15,424
  8
  8
  Katılım:
  9 Mart 2018
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Editör
  Şehir:
  Konya
  PM:
  Özel Mesaj


  3.jpg

  Güney Kıbrıs’ta bulunan Akrotiri hava üssüne birçok sayıda İngiliz savaş uçağı iniş yaptı. Dünya, Trump’ın savaş ilan eden Twitter mesajı ile yer yerinden oynadı. Bu defa Virginia’daki deniz üssünden ayrılıp Akdeniz’e doğru yol alan Amerika savaş gemilerini takip ediyor. Beyaz Saray ve ABD Dışişleri Bakanlığı Trump’ın attığı tweetleri yumuşatmaya çalıştı. İngiltere’de kabine Suriye’de atılacak adımları görüşebilmek için bir araya geliyor. Başbakan May, parlamentodan onay almadan operasyona katılmaya hazır görünüyor.
  İran’ın askeri tehdidine cevap veren İsrail Başbakanı şu sözleri dile getirdi; İsrail’in kararlığını test etmeyin. İsmi henüz açıklanmayan bazı askeri yetkililer; İran, Suriye topraklarını kullanarak İsrail’e saldırırsa eğer, bizde Esad rejimini haritadan sileriz dedi. Amerika başkanının, hazır ol Rusya füzeler geliyor diye attığı tweet ile yer yerinden oynadı. Hemen hemen her dakika yeni açıklamalar yapıldı. Gece boyunca da gelişmeler yaşanmaya devam etti. Beyaz Saray Sözcüsü yaptığı açıklamada, önümüzde değerlendirdiğimiz bazı seçenekler var, hepsini masaya yatırdık. Ancak daha son karara bağlamadık diye belirtti.
  Amerika Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü de sosyal medya hesabından Esad rejiminin kimyasal silah kullanımının tarihi hakkında anlaşmazlık yaratacak bir durum yok diye söyledi. Nauert, Rusya’yı Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ndeki oylama için eleştirdi. Rusya’nın reddetmesi ve diğer bloke eden politikaları Suriye’nin silahsızlandırılması doğrultusunda kendi uğraşlarını şüpheye düşürmekte. Bu saldırı uluslararası toplum kimyasal silahları kullananların sorumluluğudur. Suriye halkı için ayağa kalkmalıyız açıklamasını yaptı.
   


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş