Trump Açığa Düştü! Suriye’den Çekilme Sinyali Yalan

'Dünya Gündemi' forumunda Ersin tarafından 4 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

 1. Ersin

  Ersin Editör

  16,461
  8
  8
  Katılım:
  9 Mart 2018
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Editör
  Şehir:
  Konya
  PM:
  Özel Mesaj


  2.jpg

  Donald Trump'ın askerlerimizi evlerine geri getirmek istiyorum cümlesi ile Suriye’den çekileceklerinin sinyalini verdi. Ancak dakikalar sonra danışmanları ise tam tersini açıkladı. Amerika Merkez Kuvvetler komutanı Votel, Suriye’de kalmaya devam edeceklerini belirtti. Görevimiz daha bitmedi, onu tamamlayacağız diyerek Trump’ın tam tersi açıklamalar yaptı. Suriye’de Amerika’nın 2 bin askeri bulunuyor ve son olarak Menbiç’teki YPG’lileri Türk askerlerinden koruyabilmek için askeri yığınaklar yaparak, yeni birçok üsler kurmuştur.

  Amerika’nın Suriye konusunda aklı biraz karışmış gibi görünüyor. Trump çekileceklerini ima etse de danışmanları tam tersini iddia ediyor. Trump’a göre Suriye’de kalmaya devam etmeleri halinde faturayı Suudi Arabistan’ın ödemesi gerektiğini açıkladı. General Votel, önünüzde uzun bir işin olduğunu ve buraları istikrara kavuşturmak istiyoruz. Halk evlerine geri dönebilsin ve yeniden yapılanmanın uzun süreli sorunlarına bakacağız. IŞİD kaynaklı tehdit azalmış olsa bile henüz tam anlamıyla ortadan kalkmadı diye sözlerine ekledi.

  Pentagon, Türkiye’nin tüm karşı çıkmalarına rağmen YPG’li teröristler ile iş birliği halinde olması ve binlerce tır silahı bölgeye gönderdi. Hali hazırda Amerika’nın Suriye’nin güney ve kuzeyinde 2 bin askeri mevcut. Amerika’nın Menbiç’te YPG’lileri Türk askerlerinden koruyabilmek amacı ile 2 yeni üs kurduğu ortaya çıktı. Bazı haber ajansları üssün fotoğraflarını dünya ile paylaştı. 2011 yılında gösterilerin başladığı Suriye’de, iç savaş 7 yıldır devam ediyor.


   


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş