Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Türkiye'deki Mining Popülaritesine Ekran Kartı Dayanmıyor

'Madencilik' forumunda Webber tarafından 2 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

 1. Webber

  Webber Teknoloji Yazarı Editör

  58
  63
  18
  Katılım:
  27 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Tekirdağ
  PM:
  Özel Mesaj


  Türkiye’deki Mining Popülaritesine Ekran Kartları Dayanmıyor

  Son bir yıl içerisinde oldukça popülerleşen ve artık herkesin az çok aşina olduğu kripto paralar beraberinde bir çok “miner” ı getirdi. Mining yapma amacıyla alınan binlerce ekran kartı olması bilgisayar oyuncularının tepkisini çekiyor.
  [​IMG]

  Etherum ,Ripple, Bitcoin, Monero ve diğer onlarca kripto para biriminin duyulmasıyla yüzlerce kişi mining yoluyla kazanç sağlamaya çalışıyor. Tabii ki mining yapabilmek için sağlam donanımlara ihtiyaç duyuluyor ve verimli olması açısından genellikle ekran kartları tercih ediliyor. Fakat bilgisayar oyuncuları bu durumdan müzdarip; çünkü mining yapan kişiler piyasadaki güçlü ekran kartlarını satın aldığı için oyuncular alacak ekran kartı bulamayabiliyor. Piyasadaki ekran kartı rekabetinin yükselmesi fiyatlara da yansıyor.

  Geçtiğimiz günlerde ünlü ekran kartı üreticilerinden NVIDIA ekran kartlarında toptan satışların engellenmesi gerektiğini bunun piyasayı olumsuz etkilediğini söylese dahi somut bir adım atılmış değil. Özellikle GTX 1070 – GTX 1060 ekran kartı modellerinde büyük fiyat farkları yaşanırken iki taraf da bu ticaretten zararlı çıkıyor.
   
  Webber, bunu mobilden gönderdi, 2 Şubat 2018
  #1
  okutan bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş