Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Venezuela'da Kripto Para Okulu Açılacak

'Kripto Paralar Genel' forumunda Webber tarafından 26 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

 1. Webber

  Webber Teknoloji Yazarı Editör

  58
  63
  18
  Katılım:
  27 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Tekirdağ
  PM:
  Özel Mesaj


  Venezuela’da Kripto Para Okulu Açılacak

  Kripto paralara destek veren hükümetlerden biri olarak bilinen Venezuela hükümeti yeni bir uygulamaya imza attı. Venezuela’nın başkenti Caracas’ta kripto para okulu açmayı ve okullara mining tarlaları kurmayı planlayan hükümet daha önceden de kripto paraları destekleyici birçok uygulamada bulunmuştu.

  [​IMG]

  Venezuela daha önce petrolle bağlantılı kripto para birimi Petro’yu üretmiş ve bu alanda halkı bilinçlendirmek adına kurslar düzenlemişti. Venezuela/ Caracas merkezli televizyon kanalı olan Telesur TV’nin haberine göre bu atılımdan sonra kripto para birimleri hakkında bilgilerin verileceği, kripto para alış –satışının nasıl yapılacağının anlatılacağı, madencilik için gereken bilgilerin verileceği bir okul açılması planlanıyor. Bu eğitimlerin tamamen ücretsiz olduğu belirtilirken, Venezuela Cumhurbaşkanı Maduro üniversitelere mining tarlaları için fon sağlandığını ve bunun yanında kripto para okulundaki madencilik ekipmanlarıyla tüm kripto para birimlerinin madenciliğinin yapılabileceğini belirtti. Venezuela’nın kripto paralar yardımıyla 1 milyar dolardan fazla gelir elde ettiği söylenirken, ilerleyen günlerde Petro’nun altın versiyonunun çıkarılabileceği de eklendi.

  Gerek yatırım gerek bilişim teknolojiler ile ilgilenen kişilerin eğitilmesi konusunda büyük destek sağlayan Venezuela hükümeti bu atılımların devlet için önemli bir gelir kaynağı olduğunu gösterdi. Tüm üniversiteleri teknolojik olarak kalkındırmayı ve teknolojiye erişimi kolaylaştırmayı planlayan Venezuela hükümeti şimdilik hedefine başarılı bir şekilde ilerliyor gibi gözüküyor.
   
  okutan ve sedat bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş