Webmaster Olmanın Yol Haritası

'Webmaster Yardım' forumunda Webber tarafından 12 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. Webber

Webber Teknoloji Yazarı Editör

12,461
    16
    18
    PM:
    Özel Mesaj

WEBMASTER OLMANIN YOL HARİTASI
    Günümüzde hızla büyüyen internet sektörü ve artan e-ticaret hacmi yeni girişimcilik fikirlerini beraberinde getirdi.Yeni websiteleri,yeni iş fikirlerini,artan kazançları ve potansiyeli gören insanlar webmasterlığa merak salıyorlar.Bu yüzden sizler için bir yol haritası paylaşmaya karar verdik.

*
    En başta HTML öğrenmelisiniz ; bu işin temelini atmak için HTML’i tercih etmelisiniz.En kolay öğrenebileceğiniz,işin mantığını anlayabileceğiniz HTML ile başlayın.
    *HTML öğrenmek yetmez.HTML kod parçalarının konumlandırılmasından websitenin arkaplan rengine kadar görsel ayarlamaları CSS kullanarak yapacağız.HTML&CSS bağdaştırılarak görselliği yüksek ilk websitenizi yapabilirsiniz.
    *Bana bu kadar yetmez diyorsanız Javascript ve PHP öğrenmelisiniz.Sitenin içinde uygulamalar olsun,üyelik sistemi olsun veritabanında bilgiler tutulsun diyorsanız ideal bir seçim olduğunu düşünüyorum.PHP yerine ASP ‘de öğrenebilirsiniz.
    *mySQL,msSQL nedir , veritabanı nedir,veritabanı ne işe yarar,bir veritabanı nasıl çalışır,veritabanının hızlı bir şekilde çalışması için ne yapmalıyım ? Bunları araştırın ve öğrenin.
    *Wordpress,Blogger,MyBB gibi hazır script kurulumu yapabileceğiniz sistemleri düzenlemeyi , optimize etmeyi öğrenin.
    *FTP,Hosting,Domain hakkında bilgi sahibi olun.
    *Arama motoru optimizasyonu(SEO) hakkında bilgi sahibi olun.
    *Tebrikler artık kaliteli bir websitesi yapacak hale geldiniz.
    *Bundan sonra yapmanız gerek kaliteli bir fikir bulup kendi websitenizi oluşturmanız.
    *Websitenizi oluşturduktan sonra SEO’nuzu yapıp hayallerinizi gerçekleştirmeye hazırsınız.

okutan bunu beğendi.

Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş