Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Webmaster Olmanın Yol Haritası

'Webmaster Yardım' forumunda Webber tarafından 12 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. Webber

Webber Teknoloji Yazarı Editör

58
    63
    18
    PM:
    Özel Mesaj

WEBMASTER OLMANIN YOL HARİTASI
    Günümüzde hızla büyüyen internet sektörü ve artan e-ticaret hacmi yeni girişimcilik fikirlerini beraberinde getirdi.Yeni websiteleri,yeni iş fikirlerini,artan kazançları ve potansiyeli gören insanlar webmasterlığa merak salıyorlar.Bu yüzden sizler için bir yol haritası paylaşmaya karar verdik.

*
    En başta HTML öğrenmelisiniz ; bu işin temelini atmak için HTML’i tercih etmelisiniz.En kolay öğrenebileceğiniz,işin mantığını anlayabileceğiniz HTML ile başlayın.
    *HTML öğrenmek yetmez.HTML kod parçalarının konumlandırılmasından websitenin arkaplan rengine kadar görsel ayarlamaları CSS kullanarak yapacağız.HTML&CSS bağdaştırılarak görselliği yüksek ilk websitenizi yapabilirsiniz.
    *Bana bu kadar yetmez diyorsanız Javascript ve PHP öğrenmelisiniz.Sitenin içinde uygulamalar olsun,üyelik sistemi olsun veritabanında bilgiler tutulsun diyorsanız ideal bir seçim olduğunu düşünüyorum.PHP yerine ASP ‘de öğrenebilirsiniz.
    *mySQL,msSQL nedir , veritabanı nedir,veritabanı ne işe yarar,bir veritabanı nasıl çalışır,veritabanının hızlı bir şekilde çalışması için ne yapmalıyım ? Bunları araştırın ve öğrenin.
    *Wordpress,Blogger,MyBB gibi hazır script kurulumu yapabileceğiniz sistemleri düzenlemeyi , optimize etmeyi öğrenin.
    *FTP,Hosting,Domain hakkında bilgi sahibi olun.
    *Arama motoru optimizasyonu(SEO) hakkında bilgi sahibi olun.
    *Tebrikler artık kaliteli bir websitesi yapacak hale geldiniz.
    *Bundan sonra yapmanız gerek kaliteli bir fikir bulup kendi websitenizi oluşturmanız.
    *Websitenizi oluşturduktan sonra SEO’nuzu yapıp hayallerinizi gerçekleştirmeye hazırsınız.

okutan bunu beğendi.

Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş