Duyuruyu Kapat
Forumda moderatör alımı olacaktır. Başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Western Union Ripple'la Para Transferi Yapmayı Planlıyor

'Ripple Haberleri' forumunda Webber tarafından 21 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

 1. Webber

  Webber Teknoloji Yazarı Editör

  58
  63
  18
  Katılım:
  27 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Tekirdağ
  PM:
  Özel Mesaj


  Western Union Ripple’la Para Transferi Yapmayı Planlıyor

  Globalleşen Dünya’da artık uluslararası ticaret, e- ticaret, interrail derken birçok durumda yurt dışına para göndermek veya yurt dışından para almak zorunda kalabiliyoruz. Bu alanda hizmet veren, uluslararası para aktarımı sağlayan ünlü şirket Western Union, Ripple ile anlaşarak para aktarım hızını yükseltmeyi planlıyor.

  [​IMG]

  Western Union, uzun zamandır Ripple ile çalıştığını ve sistemi test ettiklerini belirtti. Sistem sayesinde günler süren işlemlerin saniye bazına indirgeneceği söyleniyor. Blockchain teknolojisini kullanarak işlem hızını ve güvenliğini arttırmasını beklenen Western Union, daha önce Bitcoin ve Ethereum ile çalışmayı da düşünmüş ancak işlem hızının tatmin edici seviyede olmasına rağmen Ripple’ın daha hızlı olması nedeniyle Ripple tercih edilmiş. Günler süren bir işlemi Bitcoin saat bazında, Ethereum dakika bazında, Ripple ise saniye bazında çözebiliyor. Bu sayede yurt dışına para göndermek için günlerce beklemek zorunda kalmayacak, saniyeler içerisinde işleminizi tamamlayabileceksiniz.

  Dünya çapında birçok bankayla çalıştığı bilinen Ripple, aktarım hızı ve blockchain teknolojisinin getirdiği güvenliğiyle başarılı bir para aktarım aracı olarak görülüyor. Blockchain teknolojisinin en çok öne çıktığı alanlardan biri olan finans sektöründe yarattığı başarılı işlerle göz dolduran Ripple, büyük işlere imza atmaya devam ederek yatırımcılarına güven veriyor.
   
  okutan bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş