Yeni Siteler İçin Gelişmiş SEO

'Google Optimizasyon' forumunda Webber tarafından 23 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

 1. Webber

  Webber Teknoloji Yazarı Editör

  12,915
  16
  18
  Katılım:
  27 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Tekirdağ
  PM:
  Özel Mesaj


  Yeni Siteler İçin Gelişmiş SEO

  Geçtiğimiz günlerde “Yeni Siteler İçin Temel SEO” isimli bir konu açmış ve yeni açılan bir sitenin temel SEO ayarlarından bahsetmiştim. Şimdi bu işlemleri tamamlayarak siteyi arama motorlarına tanıtmış, yavaş yavaş indeks almaya başlamış siteler için daha gelişmiş birkaç özellikten bahsederek, indekslenme hızı arttırmanın ve sıralama konusunda başarı sağlamanın yollarını anlatacağım.
  [​IMG]

  Daha önceki makalemdeki önemli noktaları uygulayanlar, sitelerinin arama motorlarında artık indekslendiğini (Arama motoruna “site: siteadresiniz” şeklinde aratma yaptırarak sorgulanabilir.) görebilir. Sadece sitenizin anasayfası çıkmış ve içerikleriniz henüz indekslenmemiş olabilir. Bu gayet doğal bir şey telaş yapmanıza gerek yok. Bu süreci hızlandırmak için Google Webmasters ,Yandex Webmasters ve Bing Webmasters gibi uygulamalar kullanabilirsiniz. Tüm bu araçlara sitenizin robots.txt ve sitemap.xml dosyalarını okutarak gönderilen botların sitenizdeki içerikleri rahatlıkla incelemesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanında Yandex ve Bing’de bulunan reindex özelliği sayesinde sitenizde bulunan içeriklerin linkini göndererek daha hızlı bir şekilde indexlenmesini sağlayabilirsiniz. Google’da ise “Google gibi getir” sekmesine girerek içeriğinizin linkini yazdıktan sonra getir ve oluştur kısmına tıklayarak sitenize bir Google Bot gönderirsiniz, ardından linkinizin yanındaki dizine eklenmesini iste seçeneğine tıklayarak indekslenme sürecini hızlandırabilirsiniz. Bunun dışında çeşitli ping siteleri kullanarak anahtar kelimeleriniz üzerinden içeriklerinizi pingleyebilirsiniz fakat dikkat edilmesi gereken nokta bunu aşırı bir şekilde yapmamanız. Aksi takdirde sitenize yarardan çok zarar verirsiniz.

  SEO’nun en önemli kısımlarından birisi backlinklerdir. Backlink inşası, bir bina inşası gibidir. Eğer siz kalitesiz malzeme kullanırsanız, yaptığınız bina en küçük bir sarsıntıda yıkılır. Bu yüzden backlink alırken olabildiğince kaliteli backlink almaya çalışın. Backlink alırken sitenizin oturmuş olması gerektiğini, bu yüzden en az 1 ay geçmesine alınan backlink ve kalitesiz backlinklerin sitenize zarar vereceğini unutmayınız.

  [​IMG]

  Yeni Siteler İçin Temel SEO” yazımda da belirttiğim gibi işin en önemli kısmı özgün içerikdir. Bu yazımda ve daha önceki yazımda yazılanları uyguladığınız takdirde siteniz legal ise arama motorları sonuçlarında çıkmaya başlayacaktır. Bu 0-3 ay siteler için geçici fakat yeterli bir sonuçtur. Sürekli içerik üreterek, sitenizi güncel tutarak bu ilk ayları iyi değerlendirmelisiniz. Bu sayede temeli çok iyi atmış olursunuz ve yaptığınız / yaptıracağınız SEO çalışmaları kısa sürede etkisini göstererek sizi tatmin edecek sonuçlar almanıza neden olacaktır.
   


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş