Yurt Dışından Telefon Getirildiğinde Yapılması Gerekenler

'Teknoloji Haberleri' forumunda Webber tarafından 17 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

 1. Webber

  Webber Teknoloji Yazarı Editör

  12,915
  16
  18
  Katılım:
  27 Aralık 2017
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Tekirdağ
  PM:
  Özel Mesaj


  YURT DIŞINDAN TELEFON GETİRİLDİĞİNDE NELER YAPILMALI ?

  Ülkemizde uygulanan vergi miktarlarından müzdaripseniz ya da arada sırada yurt dışına giden biriyseniz ve telefona ihtiyacınız varsa yurt dışından daha makul bir ücretle telefon alma şansına sahipsiniz.Telefonu aldınız ve Türkiye’ye geldiniz bundan sonra ne yapmalısınız bunu anlatacağız.

  Yurt dışına çıktınız ve yeni telefonunuzu alıp Türkiye’ye döndünüz.Eğer bir pasaporta sahipseniz Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulunun internet sayfasına girerek yeni telefonunuzu pasaportunuzun üzerine kaydetmeniz gerekiyor.Bu işlemi tamamlamanız için size 120 gün süre veriliyor şayet 120 günü geçerse telefonunuzu pasaporta kaydedemiyorsunuz.Daha sonra her cihazda kendine özgü bulunması gereken IMEI numarınızı kaydetmelisiniz.İşlemlerinizi tamamladıktan sonra işlem ücreti olarak 138.5 TL ödeme yapmanız gerekli.Paranızı yatırdıktan ve işleminiz onaylandıktan sonra kayıt işlemi burada bitiyor.

  [​IMG]
  YURT DIŞINDAN TELEFON GETİRİRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
  *Yurt dışından ancak iki yılda bir cep telefonu alabilirsiniz.İki yıl içerisinde bir kişi birden fazla telefonu pasaportuna kaydedemez.

  **Ülke dışından sim kart takılabilen bir cihaz getirtmeniz kanunen yasaktır.Bu yüzden internetten sipariş veremezsin,bizzat kendinizin yurtdışına çıkıp alması gerekmektedir.

  Bu şartları da sağladıysanız resmi olarak Türkiye’de kullanabileceğiniz yeni bir cep telefonuna sahip oldunuz demektir.
   
  okutan bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Bu Sayfayı Paylaş